Система вентиляції басейну у котеджі

Заказчик
Приватна особа
Тип помещения
коттедж
Площадь
125 м2

У 2018 році нашою компанією була запроектована та змонтована система осушення та вентиляції басейну. Об’єкт знаходиться в с. Вишеньки, за двадцять хвилин їзди від Києва. Площа приміщення басейну приблизно 125 кв.м. Площа дзеркала води – 34кв.м. Також у басейні є джакузі площею 5 кв. Так як температура води в джакузі може бути близько 38-40град обов’язково необхідно окремо розраховувати волого надходження від джакузі.

Замовник попросили запропонувати недорогу систему вентиляції та осушення. Тому ми не стали розглядати варіанти з готовими припливно-витяжними установками із вбудованими осушувачами типу Calorex або Dantherm. Зазвичай найдешевшою, але в той же час достатньою для підтримки заданих температури і вологості схемою осушення і вентиляції басейну є установка припливно-витяжної системи вентиляції з рекуперацією і встановлення окремо осушувачів повітря.

Замовнику було запропоновано два варіанти припливно-витяжних установок – зовнішнього та внутрішнього виконання. Так як у приміщенні не знайшлося достатньо місця для розміщення вентиляційного обладнання вибрали варіант із встановленням зовнішнього виконання. В даному випадку було встановлено систему припливно-витяжної вентиляції з пластинчастим рекуператором EcoStar 750-EC X виробника AEROSTAR (Україна).

вентиляционная установка с высокоэффективным пластинчатым рекуператором EcoStar 750-EC X

Вентустановка зовнішнього виконання та із захисним покриттям теплообмінника для зменшення корозії через вологе середовище. Оскільки однієї вентиляції недостатньо, підтримки необхідного рівня вологості в басейні додатково були встановлені осушувачі повітря. Система вентиляції забезпечує чисте повітря в приміщенні та підтримує вологість в зимовий період року майже самостійно без допомоги осушувача. Влітку вологи у зовнішньому повітрі значно більше, ніж узимку, вентиляція не справляється з видаленням вологи. Тому потрібні осушувачі, потужність яких підбирається з розрахунку вологонадходжень з урахуванням вентиляції.

До речі, зовнішня установка вентагрегата виявилася дуже зручною. Для виконання сервісних робіт не потрібно ходити чистою статтю. Регулярна заміна фільтрів відбувається на вулиці. А завдяки зовнішньому розміщенню агрегату та встановленим шумоглушникам звук від працюючих вентиляторів не доноситься до басейну.

Ще кілька слів про витрати на експлуатацію такої системи. Заявлений виробником ККД рекуператора 84,8%. Це означає, що майже 85% енергії на підігрів припливного повітря береться з витяжного повітря, що викидається на вулицю. Для нашого приміщення басейну загальною площею 125 кв. виявилося достатнім повітрообміну в кількості 700м3/год. І на підігрів такої кількості повітря від розрахункової температури взимку -22С до температури у приміщенні +28С потрібно калорифер потужністю 12кВт. Однак завдяки високому ККД рекуператора майже 85% нам потрібно встановити калорифер потужністю 2кВт. Для забезпечення запасів потужності нагріву повітря ми встановили калорифер потужністю 3кВт. Вже кілька років експлуатації показали, що заявлений ККД рекуператора відповідає дійсності і проблем з нагріванням повітря не виникало.

Опис встановлених систем

 

 

Результати нашої роботи

Плани та схеми

Вартість системи вентиляції та/або кондиціонування

Вартість системи вентиляції для басейну площею 125 кв.м становить 7500 у.о., 60 у.о/кв.м.

Для прорахунку

Види послуг

Якщо у вас є питання, замовте дзвінок, і ми вам передзвонимо